Vizes helységbe: LVT padló vagy SPC padló?
Ugyan ide vehetnénk még a laminált padlót is, mert több gyártó is kínál vizálló laminált padlót, és már vannak rendszerek is a lerakásához, a laminált padló anyagában igen is érzékeny a vízre. Hiszen mégis csak fa őrlemény az alapja, ami ugyan impregnálva van, de az impregnálás minősége és az úsztatott lerakás jellegéből adódóan sokkal több a rizikó faktor a laminált padlónál.
A vízálló SPC jobban illik fürdőszobába
Vizes helyiség esetén valóban csak az LVT padló és a SPC padló között érdemes gondolkodni, hacsak nem trópusi parketták irányába indulunk el, de ez a cikk most nem erről szól. Az SPC anyagában vizálló, és mechanikai tulajdonságait tekintve jobban illik a fürdőszobába padlóburkolatként.
Megfelelő segédanyagokkal
Fontos kiemelni, hogy mindenképpen megfelelő segédanyagok kellenek hozzá. A nedvességre lágyuló ragasztók például szóba se jöhetnek. A kivitelezésnél mindenképpen körültekintően kell eljárni. Bár a vizes helyiségek LVT padlóval, SPC padlóval való burkolása közel áll a hidegburkoláshoz, nem érdemes hidegburkolóra bízni, mert más burkolási stílust képvisel. Itt a fogadóaljzat precíz előkészítésére nagy hangsúlyt kell fektetni, mert míg a hidegburkolásnál lehet sok ragasztóval ellensúlyozni a szinteltéréseket, ragasztóval össze lehet csalni a derékszöget, a LVT, SPC padló 1-2 mm vastag ragasztó rétegénél erre nincs lehetőség.
SPC burkolta hátránya: precízebb aljzatelőkészítés
Az LVT, SPC padló hátránya, hogy a hidegburkolásnál precízebb aljzatelőkészítést igényel, ugyanakkor a hidegburkolásnál jóval kevesebb zajjal jár. Nem kell fugázni, nem kell vastag ragasztóággyal dolgozni, a vágásokat lényegesen halkabban el lehet végezni, ami még porral se jár. A tömegük szintén kevesebb.
Az általunk forgalmazott Prémium SPC padló márkák:
TOVÁBBI CIKKEK
ART-WOOD STÚDIÓ
Bemutató terem, üzlet
1149 Budapest Mogyoródi út 32.
Hétfő: 10:00-17:00
Kedd: 10:00-17:00
Szerda: 10:00-17:00
Csütörtök: 10:00-17:00
Péntek: 10:00-15:00
Szombat: 10:00-13:00
Vasárnap: Zárva