Az SPC padló előnyei, hátrányai:
Az SPC padló egy jóval merevebb, keményebb anyag, zsugorodásra nem hajlamos. Jobban bírja a pontszerű terhelést is. Ettől függetlenül a jól előkészített aljzatra azért szükség van, de akár még az is előfordulhat, hogy az SPC padló a fugakezelés nélkül menjen hidegburkolatra, bár tényleg egy jól kiegyenlített aljzat azért az igazi.
Klimatikus változásoknak jobban ellenáll
Míg a laminált padlónál a páraszint változás térfogat-növekedést, dilatálást okoz, ami rossz esetben a padló felpúposodásához is vezet, az LVT padló, SPC padló nagy előnye, hogy a klimatikus változásoknak jobban ellenáll, azzal a kitétellel persze, hogy azt tudni kell, hogy az LVT hajlamos a zsugorodásra.
Kopásállóság
Kopásállóságban az SPC padló talán a legjobb, majd jön az LVT, és végül a laminált padló. De ez nem jelenti azt, hogy nem fogsz találni megfelelő kopásállóságú laminált padlót. Egy laminált padló is lehet megfelelő kopásállóságú. Ez csak attól függ, hogy minek lesz kitéve a padló, és annak megfelelő osztályú legyen végül a burkolat. Közületekben azért egy LVT, SPC biztosan jobban fog teljesíteni

Az LVT, SPC padló előnye, hogy viszonylag alacsony a beépítési magassága. Elég lehet akár az 5-6 mm kiöntéssel, ragasztással együtt. Persze ez függ a már meglévő felülettől. Ha nagyon egyenletlen akkor a kiegyenlítéshez is magasabb rétegvastagságra lehet szükség. De alapvetően alacsony a beépítési magassága szemben a laminált padlóval, ahol 12-15 mm alatt nehezen lehet megúszni.
Az általunk forgalmazott Prémium SPC padló márkák:
TOVÁBBI CIKKEK
ART-WOOD STÚDIÓ
Bemutató terem, üzlet
1149 Budapest Mogyoródi út 32.
Hétfő: 10:00-17:00
Kedd: 10:00-17:00
Szerda: 10:00-17:00
Csütörtök: 10:00-17:00
Péntek: 10:00-15:00
Szombat: 10:00-13:00
Vasárnap: Zárva